

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 38 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 3.3 mA |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Full Duplex |
| Number of Transceivers | 1 |
| Number of Drivers | 3 |
| Number of Receivers | 3 |
| Receiver Hysteresis | 130 mV |
Stock: 862
Distributors
pcbx
Unit Price$12.82772
Ext.Price$12.82772
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.82772 | $12.82772 |
| 10 | $10.23253 | $102.32530 |
| 25 | $9.58486 | $239.62150 |
| 50 | $9.41807 | $470.90350 |
| 100 | $9.25412 | $925.41200 |
| 300 | $8.80950 | $2642.85000 |
| 500 | $8.38625 | $4193.12500 |
| 1000 | $7.98334 | $7983.34000 |
